Alternatywny środek komunikacji busy

Alternatywny środek komunikacji busy

Najpopularniejszymi środkami komunikacji krótko i średniodystansowej są autobusy komunikacji publicznej, tzw. PKS i pociągi, a także busy. Komunikacja publiczna, słabo dotowana przez budżety samorządów, odwołuje połączenia, zmienia rozkłady. Efektem takich operacji są puste godziny, „okienka” w rozkładzie jazdy, gdzie nie można się dostać ani wydostać z określonego miejsca. Nisze tę wykorzystały przewozy prywatne, zwane popularnie busy. Uzupełniają one rozkład jazdy, dojeżdżają do miejsc, do których nie ma połączeń tradycyjnymi środkami transportu. Konkurencyjne ceny, jaki oferują, sprawiają iż pojazdy te stają się coraz bardziej popularne. A że to klient dyktuje warunki, nie ma w nich mowy o niegrzecznym traktowaniu podróżnego, braku czystości wewnątrz pojazdu, spóźnienia. Na ogół ich rozkład jazdy można znaleźć w Internecie, lub na ogłoszeniowej tablicy. Busy korzystają z przystanków autobusów miejskich, dzięki podpisanej umowie na dzierżawę miejsca postojowego. Dlatego też czasem zdarza się, iż podjeżdżają jednocześnie busy z transportu prywatnego i publicznego. Rodzi to spore konflikty wśród przewoźników, o podbieranie sobie Klientów. Ale to on decyduje!

Busy na każda okazję.

Busy oferują usługi przewozowe i transportowe. Wynajem busów oraz przewozy to działalność większości firm, których podstawowym narzędziem jest flota pojazdów. Ich usługi są bardzo bogate: przewóz na turystyczne wycieczki, przejazdy na targi, wystawy, konferencje, spotkania. Transfery i dowóz osób na lotnisko i z powrotem. Busy na wynajem, mikrobusy i minibusy, vany i minivany. Ekskluzywne busy dla VIPów i dla firm, obsługa wycieczek szkolnych, koncertów, wesel, ślubów i pogrzebów. Ważną pozycją dla indywidualnego klienta w ofercie są tzw. przejazdy od drzwi do drzwi. Szczególnie polecane jest to osobom, chcącym odwiedzić rodzinę za granicą itp. Nie trzeba korzystać z wielu środków komunikacji, męczyć się z bagażem itp. Busy zawiozą pod wskazany adres. Koszty są nieporównywalnie niższe, a i komfort podróżowania o niebo lepszy. I krótszy – nie trzeba łączyć wielu środków komunikacji, pod domem się wsiada, na miejscy wysiada. Wady? Hm… no cóż. Gdy podróż jest w zorganizowanej grupie, mieszczącej około 10 osób, o terminie wyjazdu decydujemy sami. W przeciwnym razie musimy minimalnie dopasować się do trasy busa. Lub całkowicie wynająć cały minibus. Dla siebie.

Na wynajętych kółkach

Dzisiaj nie ma już najmniejszych problemów z wynajęciem dla siebie busa. Busy można znaleźć w ogłoszeniach prasowych, w Internecie oraz nawet w książkach telefonicznych. Tego rodzaju środek transportu jest obecnie niezwykle popularny zwłaszcza podczas wszelkiego rodzaju uroczystości rodzinnych i zjazdów. Z reguły cała rodzina może do niego wsiąść i tylko potrzebna jest osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia. Prawo jazdy odpowiedniej kategorii otrzymuje się po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Busy nie są zwykłymi samochodami. Prowadzi się je nieco inaczej niż zwykłe środki lokomocji. Jak każdy doskonale widzi są one dużo cięższe, większe i oczywiście nieco dłuższe, dlatego też trzeba wykazać się dużą praktyką w ich prowadzeniu. Nikt przecież nie chce mieć wypadku, czy też kolizji drogowej. Miłośnicy busowych wycieczek są oczywiście w większości. Nie wybierają oni jednak zwykłych busów. Najczęściej są one klimatyzowane, posiadają barki kawowe i toalety. Jest to przymusowe wyposażenie dla wyjazdów na dłuższe trasy. Mało kto wyobraża sobie przejazd kilkuset kilometrów bez skorzystania z toalety, jak i również bez wypicia czegoś gorącego zimą. Tylko te najlepsze busy są delegowane na wycieczki zagraniczne.

Jak powinno się odczytywać rozkłady jazdy PKS

Choć wyrażenie rozkład jazdy PKS jest pozornie oczywiste, nie zaszkodzi zaprezentować klika niezbędnych wiadomości dotyczących tej kwestii. Niewykluczone, że ułatwi to organizowania sobie podróży dla tych, którzy okazjonalnie lub wcale nie podróżują autobusem. Zestawienie ruchu autobusów razem ze wszystkimi uwarunkowaniami i informacjami, które okazują się niezbędne dla jego organizacji to właśnie rozkład jazdy PKS, który najczęściej mamy szansę zobaczyć w halach dworca PKS. Najistotniejsze dane, jakie obejmuje rozkład PKS to czas odjazdów i przyjazdów pojazdów na konkretny przystanek oraz oznakowanie pojazdu.

Co więcej każdy rozkład PKS zawiera jeszcze inne informacje, w postaci odpowiednich oznaczeń.
Oznaczenia te są wyklarowane w tym samym miejscu co rozkład PKS, zazwyczaj w dolnej części tablicy informacyjnej. To sprecyzowanie znaków, jakie prezentuje rozkład PKS nazywane zostało legendą. Zatem legenda oraz rozkład PKS przekazują informację zarówno o tym, z którego przystanku odjeżdża autobus, czy to wyszczególnione połączenie jest dostępne w trakcie świąt, w niedziele, w weekendy czy wyłącznie w dni nieświąteczne. Na planszy informacyjnej, która wyświetla rozkład PKS odnajdziemy też dane odwołujące się do typów pojazdów, bo jest ewentualnośc, że to będzie autobus zwykły, pospieszny albo przyspieszony. Niezwykle poważną sprawą okazuje się w równym stopniu to przez jakie miejsca jedzie konkretny autobus, bo czasami destynacją naszej wyprawy nie jest miejscowość końcowa, napisana w miejscu „przyjazdy”. Widać wobec tego, że biegłość odczytywania tego co przedstawia rozkład PKS jest bardzo ważna kiedy zamierzamy odbyć podróż bezproblemowo.

Oferty last minute to dla klientów cudowna szansa

Dokonywanie wyboru wycieczki last minute jest zależne od szeregu spraw. Wiele razy okazuje się dla nas znacząca suma, jaką trzeba zapłacić za imprezę last minute i w takim momencie nie jest już tak znaczące miejsce.
Może zdarzyć się też, że mamy jakąś gotówkę na wycieczkę last minute, lecz jest dla nas istotne, żeby znaleźć odpowiadające nam miejsce. Oczywiście istnieją ludzie, którzy wiedzą bardzo dobrze do jakiego kraju chcą wybrać wycieczkę last minute, bo mają określone życzenia. Agencje turystyczne oferują sporo sposobności, tym wczasowiczom, którzy wybierają wycieczkę last minute, z tego względu czasami wybranie może okazać się rzeczywiście trudne. mamy sposobność wytypować jako cel podróży last minute najpopularniejsze wśród podróżujących państwa: Egipt, Tunezja, Hiszpania. Istnieje również wariant, aby zrealizować wycieczkę last minute w bardziej nieszablonowych krajach.

Przykładowo kiedy nie ma sezonu mamy możliwość wybrać się do Indii i na zasadach wycieczki last minute udać się na pewien czas jakby do zupełnie innej rzeczywistości.
Jest realne też odszukać podróże last minute w kierunku Ameryki Południowej, gdzie życie, obyczaje, kultura przedstawiają dla nas mieszkańców Europy dużą oryginalność. Jak nie lgniemy do tropikalnego klimatu znajdą się dla nas propozycje last minute do np. państw bliżej bieguna północnego.
Opłaca się wyszukać online wycieczek last minute aranżowanych przez firmy turystyczne i zrealizować prawdopodobnie przygodę swojego życia.